Srebrnowłosa/Cuda są takie proste

***Srebrnowłosa***
Dla Babci Basi…tęsknię…
Zgarbiona i drobna jak dziecko, srebrnowłosa stanęła niespodziewanie w progu mojego domu pochylona jeszcze mocniej pod ciężarem dwóch ogromnych toreb.
"Dla dziewczynek. Na zdrowie."
I już jej nie było. Ledwie zdążyłam przed domem chwycić chłodną dłoń i pochylić się, by ucałować pomarszczony policzek najczulej jak potrafię.
A dziewczynki tymczasem ustawiały na kuchennym blacie zamknięte w słoiki promienie słońca, letni wiatr, ciepły deszcz i złotą jesień. Słoiki jak szkatułki pełne cudów migotały kolorami niczym na palecie malarza…czerwień malin, bordo wiśni, koral pomidorów, złoto jabłek, fiolet śliwek, zieleń ogórków… Wszystkie skarby ogrodu po drugiej stronie ulicy schowanego za szpalerem wysokich tuj!
Gdy zawiał zimny marcowy wiatr srebrnowłosa wydziergała dla nas na drutach przytulne ciepło.
Kiedy z nieba oko puściło do świata wiosenne słońce wniosła do naszego ogrodu kwiaty we wszystkich kolorach tęczy. Patrzyłam jak jej drobne dłonie sprawnie wyłuskują z mokrej ziemi najmniejsze cebulki,  a potem delikatnie składają w moich rękach kiełkujące życie tulipanów, prymulek, żonkili, szafirków, hiacyntów, peonii, chryzantem, floksów, a nawet niezwykłe kwiatki czerwonych fiołków.
A ja znów ucałowałam jak umiem najczulej tą drobniutką buzię i czułam jak w moim sercu rośnie fala wdzięczności, której słodyczą karmię dziewczynki jak konfiturą.
A one, wracając ze szkoły z workami wirującymi nad głowami niczym kolorowe śmigła, przykucnęły na trawniku przed domem, by dla srebrnowłosej ułożyć bukiecik z białych stokrotek o złotych środkach. Postawiła go i pielęgnuje jak pisklaka. A małe kwiatki ani myślą zwiędnąć.
"Bo z czystych serc podarowane" szepcze.
Cuda są przecież takie proste! Mamy konfitury miłości, czułości i troski. Mamy bukiety radości, wdzięczności i ciepła. Tak, Mały Książę, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *